Gordon Strachan’ın İstifası

Daha dün demiştim kredisi bol diye. Demek ki kendisi öyle düşünmüyormuş. Bugün, yaklaşık 1 saat önce istafasını sundu yöneticilere. Sezonu şampiyon Rangers’ın 4 puan gerisinde tamamlayarak 3 yıllık hegomonyaya son veren Strachan’ın, gelecek dönem Sunderland menajeri olarak Premier League’de yer alması bekleniyor. Şu anda Celtic menajerliği için adı geçen bir isim kesin olarak bulunmamakla beraber,  ilerleyen günlerde birkaç ismin dedikodusu başlayacaktır.

Strachan’ın bu kararının ardında, kendisine verilen bütçeyi yeterli bulmadığı ve her sene bu bütçeyi aşmasından kaynaklandığı da söyleniyor. Celtic’in şu an içinde bulunduğu rahat mali duruma rağmen kendisine erilen bütçede iyileştirme isteyen Strachan, bunu elde edemeyince istifasını sundu. Celtic efsanelerinden Charles Nicholas, takımın artık iyi bir ekonomiye değil, taraftarı heyecanlandıracak isimlere ihtiyacı olduğunu belirtti ve ‘Hiçbir taraftar, sokakta gezip, biz şampiyon değiliz ama ekonomik durumumuz iyi diye etrafta başı dik gezemez’ demeyi de eksik etmedi.

Kariyerinde 2001-2004 yılları arasında Southampton’ı çalıştıran Strachan, takımı FA Kupasında finale taşımış ve ligi 11. sırada bitirmişti. Arsenal’ın o sezon Şampiyonlar Ligi’ne katılması ile beraber, Soton UEFA’da mücadele etmişti.

by deNNis

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s