PSG’de yeni teknik direktör?

PSG’de Paul Le Guen’in görevine son verilmesinin ardından, yeni sezonda PSG’nin başına kimin geçeceği hala merak konusu… Aslında kimin geleceği neredeyse kesinleşmiş gibi ancak kulüp olayı resmileştirecek açıklamayı henüz yapmadı. PSG’de Le Guen’in yerine, yine futbolculuk yıllarında PSG forması giymiş olan Valenciennes teknik direktörü Antoine Kombouaré düşünülüyor. Hatta medaya göre anlaşmalar yapıldı bile…

Antoine Kombouaré için daha önce “teknik direktörlüğe PSG rezerv takımında başlayan Kombouare, ardından Strasbourg’u çalıştırmış ve 2005 sezonunda da Valenciennes’in başına geçmişti. Valenciennes başında geçirdiği 4.5 sezonda, kulübün potansiyeli göz önünde bulundurulduğunda Antoine Kombouare başarılı olduğunu söylemek mümkün.” yazmıştım. Gerçekten de Valenciennes de başarılı sayılabilecek işler yaptı Kombouaré… Ancak PSG teknik direktörlüğü “ateşten gömlek”

Kombouaré’nin Valenciennes’den PSG’ye transferi halinde, VA’ya 2.5 milyon euro tazminat ödeneceği hatta PSG’nin bu parayı ödemeyi de kabul ettiği kunuşuluyor.Kombouaré, bu hafta Bordeaux’a yenildikleri maçta, hakem tarafından tribünlere gönderilmişti. Yani bir açıdan Kombouaré eğer hak mahrumiyeti cezası alırsa, sezonu kapattı diyebiliriz. Geçen her gün Kombouaré’yi PSG’ye daha da yaklaştırıyor gibi… Küçük bir dipnot: hem Paul Le Guen, hem de Kombouaré, PSG’de oynadıkları yıllarda defansın önemli oyuncuları olmuşlardı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s