D’ya like dags?

Vodpod videoları artık kullanılamıyor.

Mickey: Good dags. D’ya like dags?
Tommy: Dags?
Mickey: What?
Mrs. O’Neil: Yeah, dags.
Tommy: Oh, dogs. Sure, I like dags. I like caravans more.

Şahane bir Guy Ritchie filmiydi “Snatch”… Hala izlemeyen varsa, işi-gücü bırakıp nefis bir cuma gecesi hediye etsin kendi kendine. Brick Top (Alan Ford), Turkish (Jason Statham) ve Mickey (Brad Pitt) karakterleri sinema tarihinin en komik ve en etkileyici karakterlerindendi. Guy Ritchie’nin anlatımındaki  karmaşık ve yaratıcı  hikaye yapısı filmi defa defa izlemeye sevk etmektedir insanı.

Filmde eski bir futbolcu olan Vinnie Jones, “Lock, Stock and Two Smoking Barrels” ile sinemeya ilk adımını atmasından sonra, Snatch’de de Bullet Tooth Tony karakterini canlandırmıştı.

10 üzerinden 10’luk bir film Snatch… Yukarda geçen dialogda, filmin en komik sahnelerinden biriydi. Son sözüm; izlemeden, ölmeyin!

by deNNis & LeFoot

Reklamlar

D’ya like dags?’ için 2 yanıt

  1. Guy Ritchie’yi seviyor muyum sevmiyor muyum karar veremedim. Çünkü izlediğim 3 filminde de aynı tarzdaydı. Tutuyor mu tabiki tutuyor. En başarılısı hiç kuşkusuz Snatch. Kadronun da buna etkisi var tabiki ancak senaryo bazında da Lock & Stock and Two Smoking Barrels’ten iyi. RocknRolla’da da aynı tarz var ama. İzlediğim en güzel filmlerden birisi Snatch. Ama sürekli aynı şeyi görmek sanırım çok da istediğim bir durum değil. Tıpkı Shyamalan’ın sürekli sinir bozucu olmaya çalışması ama batırması gibi. Tabi Ritchie çok daha başarılı tarzları farklı olsa da.

  2. Lock & Stock and Two Smoking Barrels ile çok benzer kurguya sahip bir film Snatch, ama ikisinden de farklı bir keyif alıyorum her izlediğimde. Kurguların benzer olması, hiç rahatsız etmedi beni… Bunda Guy Ritchie ve oyuncu kadrosunun büyük payı var diye düşünüyorum. Ki seninde belirttiğin gibi özellikle Snatch’de oyuncu kadrosu filmi lezizleştiren bir bileşen olmuş. Alan Ford gibi bir adamı o rolde 100 kez daha izleyebilirim :)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s