Fred serbest!

Lyon kulübü uzadıkça uzayan Fred’in transfer hikayesinden sözleşmesini fesh ederek aradan çekildi. Fred, uzun süredir transfer gündeminde yer kaplıyordu ve bu süreç içerisinde en az Lyon başkanı Jean-Michel Aulas kadar, benide kendine uyuz etti. Fred’in gündemde birçok takımla anılmasının dışında, bir türlü sezon sonunu beklemeyip sözleşmesini fesh ettirmek istemesi artık sıkmıştı. Lyon geçtiğimiz günlerde Fred’i zaten kadrodışı bırakmıştı. Çok gecikmeden sözleşmesini de fesh ettiler. Yerinde bir karar olmuş. Zaten sezonsonu serbest kalacaktı Fred ve sezon sonuna kadarda takıma bir katkısı olamazdı.

Hatırlanacağı gibi, Fred ocak ayında Lyon’dan ayrılmak istiyordu. Tottenham kendisini kiralamak istemişti ama Fred, görüşmelere gitmeyerek kafalarda soru işareti bırakmıştı. Fred’i bir tek bunda haklı bulmuştum. Tottenham gibi istikrarsız ve transfer hatalarını sıkça tekrarlayan bir takımda zaten oynayamazdı. Premier Ligte Fred’i aşardı zaten. Dolayısıyla haddini bilmiş olması Fred’i tek takdir ettiğim nokta.

Fred 2005 yazında Brezilya kulübü Cruzeiro ‘da parlar-parlamaz Lyon tarafından 15 milyon euro karşılığında transfer edilmişti. Başkan Jean-Michel Aulas ise, Fred’in toplam maaliyetinin Lyon için 25 milyon euro’ya ulaştığını açıkladı. Aulas konu hakkında üzgün ve sinirli olduğunu söyledi. Aulas boşa giden bu paranın acısını bu yaz bir takımdan çıkaracaktır.

Fred şimdi ne yapacak diyorsanız? Fred’in önümüzdeki günlerde Fluminense’ye imza atması bekleniyor. Ancak bu sadece bir öngörü. Fred’in uzun zamandır Fluminense ile görüştüğü biliniyor. Yine de belli olmaz diyelim. Ancak Fred Avrupa’nın üst düzey liglerinde belli bir dönem oynamamalı. Eğer Kezman gibi şansını zorlarsa, kariyeri daha da gerilere gidecektir. Bence, Fred için en uygun ortam, Zico’nun başında olduğu CSKA takımı ve Rusya ligi… Bakalım Fred yine haddini bilecek mi?

Reklamlar

Fred serbest!’ için 2 yanıt

  1. bu adamin sorunu nedir le foot?
    gordugumuz en yetenekli oyunculardan biri, neden olmuyor?

  2. Fred’in sorununu başkan Aulas bile çözemedi :)
    Aslında Lyon macerası gayet iyi başlamıştı ama ardından çok keskin bir şekilde düşüşe geçti Fred. Aslında problemi birçok Brezilyalıyla aynı olabilir. Brezilyalıların çalışma disiplini konusunda problemleri var. Yedek kalınca kazan kaldırıyorlar. Oysa Lyon’dasın ve takımın forveti Benzema…

    Ağzı emzikli gillerden biri daha ortadan kaybolacağa benziyor. Eğer Brezilyaya dönerse, Nilmar gibi oradan geri Avrupa’ya dönemeyebilir… İkisininde ortak noktası Lyon’da tutmamış olmaları :)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s