Manchester City şansını denemiş.

Ocak ayında Kaka transferi için Milan’a yaptığı astronomik teklif yüzünden neredeyse bütün transfer sezonunu meşgul eden Manchester City, sadece Kaka’ya bulaşmamış anlaşılan. Manchester City ocak ayında Karim Benzema için Lyon’a da teklif yapmış. Tabi Kaka teklifi medyanın başını öyle bir döndürmüştü ki, Benzema teklifinden haberleri bile olmamış. Ocak ayında M. City’nin Benzema için teklif yaptığını Lyon başkanı Jean Michel Aulas açıkladı.

Basına göre Barcelona, Real Madrid ve Manchester United uzun zamandır Benzema transferi için uğraş veriyordu. Petrol zengini Arap arkadaşın Man City’yi almasıyla, İngiliz kulübü kaliteli bütün oyunculara aç bir şekilde saldırdı, dolayısıyla Benzema için de teklif yapmış olmalarıına şaşırmadım.

Benzema’yı şu an için satmayı düşünmediklerini belirten başkan Aulas, bazı fırsatların iki kez gerçekleşmediğini söylemiş. Aulas ayrıca “satılacak ‘ürünlerimizin’ potansiyel alıcıları var, satışı yapmak doğru zamanda verilmesi gereken stratejik bir karardır.” demiş. Aulas’ın “ürünlerimiz” tanımlamasının altını çiziyorum. Endüstriyel futbolun tam olarak aradığı adamsın Aulas…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s