Bazin İşinin Başına Geçti

Paris Saint-Germain kulübünde başkanlık krizi son buldu. Ya da başladı. Bunu şu an kimse bilmiyor. Geçtiğimiz haftalarda PSG başkanı Charles Villeneuve ‘u görevden alan, kulübün %62.5’inin sahibi Sébastien Bazin kulübün başkanlığına seçildi. Ya da kendisini seçtirdi. Bazin, Amerikan şirketi Colony Capital’in sahibi ve bu şirket de, PSG kulübünün en büyük hissedarı.

Sébastien Bazin, diğer zenginlere mi özenip bu görevin başına geldi bilinmez ama artık tarihi çalkantılarla dolu PSG kulübünde bir denge sağlanması gerekiyor. Villeneuve daha fazla sorumluluk ve yetki istediği o meşhur mektup sonucunda 24 Ocak’ta görevinden alınmıştı. Ancak bugüne kadar kulübe bekçilik yapması istenen Villeneuve, bugün itibariyle tam anlamıyla kulüpten uzaklaştırılmış oldu.

47 yaşındaki Sébastien Bazin yaptığı açıklamada, PSG ‘yi Avrupa’nın büyük kulüpleri arasına taşıyabilecek ve onlarla aynı hırsı ve gelecek vizyonunu taşıyan Philippe Boindrieux’u kulübün genel direktörlük görevine getirdiklerini açıkladı.

Bazin’in ilk işlerinden birinin, sezon sonu sözleşmesi bitecek olan teknik direktör Paul Le Guen ile sözleşme uzatmak olacağı konuşuluyor. Bazin daha önce başkanlığa Villeneuve dışında; Alain Cayzac ve Simon Tahar’ı getirmişti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s