Ligue 1: Transfer Söylentileri

Ligue 1’in futbolcu ihracatındaki sadık müşterisi olan İngiliz takımları, nerdeyse her takımın en gözde oyuncularına talip oluyorlar. Hal böyle olunca da, basın bazen olmayan transfer girişimlerini de yazabiliyor. Fransa-İngiltere arası transfer bağlantısının İngiltere’den Fransa’ya şeklinde de giderek aktif olmaya başladığını söyleyebiliriz. Fransa’dan İngiltere’ye transfer olan oyuncular, buralarda gereken formu tutturamazlarsa eve dönüş yolunu tutuyorlar.

Basına yansıyan son söylentinin olabilirliği gayet yüksek. Le Mans kalecisi Yohann Pele ‘nin İngiliz takımları Portsmouth ve Tottenham Hotspur tarafından istendiğini yazılmış. Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Pele’nin takımdan ayrılması olağan gözüküyor çünkü  sezon sonu takımdan bedelsiz ayrılabilir. Pele’nin menejeri Duro Ivanisevic Sunday Express gazetesine yaptığı açıklamada, henüz somut birşey olmadığını ancak onu Tottenham ve Portsmouth dışında birkaç takımın daha istediğini açıklamış.

Transferin, İngiltere -Fransa yönünde ise; Lyon’un N’Zogbia’dan sonra West Ham ‘ın sol kanat oyuncusu Julien Faubert ile ilgili transfer girişimleri olduğu basına yansımıştı. Buna ek olarak, Wigan oyuncusu Olivier Kapo ‘nun PSG ye transfer olabileceği konuşulmuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s