PSG ‘de karmaşa devam ediyor.

PSG ‘deki başkanlık krizini duymayanınız kalmamıştır. Bu konu hakkında yazmayacaktım ancak  dayanamadım. Ayrıca bu konu hakkında Lambuja blog da gayet doyurucu bilgiler var. Bu başkanlık krizinin ardından, yeni başkan aday adayları ile ilgili birçok söylenti dolaşıyor.

Olayı en baştan almak gerekiyor. Mayıs 2008 de kulübün başına gelen Charles Villeneuve, kısa sürede son yıllarda düşme hattında olan PSG yi toparlamış ve bu yıl şampiyonluk yarışının içine sokmuştu. Eski bir yazar olan Charles Villeneuve, geçtiğimiz haftalarda kulübün % 62.5 lik hissesine sahip Amerikan Colony Capital şirketine sert bir mektup yazmıştı. Villeneuve, mektupta kulüpteki söz hakkının, gücünün ve yetkilerinin artırılmasını istemişti. Bunun üzerine Colony Capital CEO ‘su ve kurucusu Sébastien Bazin, basına yaptığı açıklamada artık huzurlu bir ortamın sürdürülebilir olmadığını ve başkana güvenenmedikleri açıklamıştı. Geçtiğimiz pazar görevden ayrılması beklenen Villeneuve ve ekibi olağanüstü toplantıya çağrılmıştı. Bunun sonucunda Villeneuve ve ekibinin kulüpten ayrılma tarihi 3 Şubat olarak belirlendi. Bu tarih PSG deki genel seçimin de tarihi aynı zamanda…

Villeneuve ‘un PSG adına birçok yeni proje peşinde olduğu da konuşuluyor. Hatta bunları farkeden Sébastien Bazin ‘in bunun üzerine Villeneuve ‘u görevden aldığı söylentileri de var. Başkanlık için ise en güçlü aday, tabiki CEO Bazin. Bazin’in kazanması halinde yönetimi profesyonellere bırakma ihtimalinden söz ediyor. Lambuja da adı geçen Ginola profesyonel yönetici adaylarından bir tanesi…

Bununla birlikte, kulübün ilerleyen süreçte sahipleri Colony Capital ve Morgan Stanley tarafından satılabileceği de konuşuluyor. Futbol piyasasının eskisi kadar kazançlı olmadığını göz önüne alan bu iki kurum, Villeneuve ‘yi görevden alarak, bu işleme zemin hazırlamayı amaçlamış da olabilirler.

PSG ‘de tam da herşeyin yoluna girdiği bir dönemde bunların olması onları olumsuz etkileyecektir. Bu kadar zamandan sonra ilk kez taraftarına heyecan verecek bir pozisyondaydılar. Bakalım ilerleyen süreç neler gösterecek?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s