Diarra – Diarra – Diarra

image-lassana-diarra

Tamam, tamam! Günün son üçlemesi! Başka yok söz! ;)  Bu defaki üçlemenin ortak noktası sadece isimlerinin Diarra olması değil, bu 3 adam aynı zamanda defansif ortasaha oyuncusu ve üçününde kökenleri Mali ‘ye dayanıyor. Ve bu Diarra’ların ikisi Real Madrid ‘te oynuyor.

Diarra ‘ların birincisi Mahamadou, bildiğiniz üzere Real Madrid’te oynuyor daha doğrusu oynuyordu. 2008 Ekim ayında, Mali milli takımının Çad ile oynadığı karşılaşmada sakatlanmış, bunun üzerine sahalardan 1 ay uzak kalmıştı. Kasım ayı içinde tekrar sahalara dönmüş ve yine sakatlanıp, bıçak altına yatmak zorunda kalmıştı. Bu ameliyat Mahamadou Diarra için sezon sonuna kadar oynamamak anlamına geliyordu. Real Madrid onun eksikliğini hemen hissetti. Takım ortasahasının enerji kaynağı artık yoktu ve olumsuz etkileri fazlasıyla hissediliyordu. R. Madrid ocak transferine kadar bekledi ve bu bölgeye 2 numaralı Diarra ‘sını transfer etti. Mahamadou Diarra, sezon sonuna kadar oynayamayacağı için Real Madrid onu La Liga oyuncu listesinden çıkardı ve ona ait olan 6 numarayı yeni Diarrasına verdi.

Diarra’ların ikincisi Lassana, ocak transfer döneminde yaklaşık 20 milyon euro karşılığında İkinci Diarra olarak R.Madrid’e transfer edildi. Devre arası transferi pahalı olur derler, R.Madrid, Chelsea’nin oynatmadığı, Arsenal’de tutunamayan bir oyuncuya 20 milyon vererek bunu doğrulamış oldu. Lassana, Portsmouth ‘da iyi performans sergilemişti, ancak bu kez hem Arsenal’den, hem de Chelsea den daha fazla baskı altında olan bir takıma geldi. Lassana’nın şimdilik Real ‘de oynayacağı kesin. Asıl önemli olan Mahamadou Diarra sahalara döndükten sonra ne olacağı?

Diarra’ların sonuncusu Alou, Bordeaux takımında oynuyor. Onu tarz itibariyle Mahamadou ‘ya çok benzetiyorum. İkisinin de ofansif özellikleri zayıf ancak takım savunmasına katkıları oldukça fazla. Alou’nun kariyeri bir hayli ilginç. Futbola başladığı CS Louhans-Cuiseaux takımından, 2000 yılında Bayern Münih takımına transfer olan Alou, orada hiç oynama fırsatı bulamadan Freiburg ‘a kiralandı. 2002 yılında buradan Liverpool’a transfer oldu ve burada da hiçbir resmi maçta forma giyemedi. Liverpool onu sırasıyla, Le Havre ve Bastia takımlarına kiraladı. Buralarda oynayan Diarra, Lens ‘e transfer oldu. Orada kendini göstererek Lyon’a, oradan da Bordeaux’a transfer olan Alou, şu an Bordeaux’un ortasahadaki en önemli savunmacısı.

Fransa formasını Alou ve Lassana 18 kez giymiş. Mali ulusal takımını seçen Mahamadou ise, ülkesinin takımını 31 kez giymiş.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s